Wierzę w Małżeństwo

W 1970 roku mieliśmy w Polsce ok 35 tys. rozwodów. Później, w 2001 było ich 42 tys. Ostatnie statystyki z 2009 roku mówią nam, że rozwód wzięło ponad 65 tys. par. To liczba odpowiadająca połowie mieszkańców Opola.                                                     

                                                                                                                                            *Główny Urząd Statystyczny, 2009                                                                                                                                                                                             

Bliskie relacje opierają się na zaangażowaniu. Tom Marshall pisze ‚ponieważ bliskość wytwarza pewną bezbronność, aby przetrwać, potrzebuje zaangażowania… Tragedia dzisiejszych czasów polega na tym, że ludzie są bardzo spragnieni bliskości, ale jednocześnie tak bardzo obawiają się zaangażowania, że szukają jej w przemijających relacjach, raz po raz zbierając żniwo bólu”. 

Małżeństwo jakie opisuje Biblia jest przymierzem w którym mężczyzna i kobieta składają sobie wiąrzące obietnice. Niektóre pary, mieszkające razem przed ślubem zakładają (być może słusznie), że są sobie bardziej oddani niż niejedna para małżeńska, którą znają. Jasne, że lepiej jest być sobie oddanym w 80 niz 60%. Ale nie o to w tym chodzi. Małżeństwo polega na 100% wzajemnym oddaniu, ze świadomością, że nasz mąż lub żona nie odejdzie po tym jak doszło do poważnego nieporozumienia lub kiedy fizyczna miłość nie jest wystarczająca dobra. To jest jedyny sposób na to, żeby zaufanie mogło być budowane.

W obrębie takiego przymierza mamy bezpieczny grunt, na którym możemy budować mocne małżeństwo wypełnione bliskością. Bez podobnego zaangażowania każdy z partnerów będzie nieuchronnie hamował się ze strachu przed zawodem. Zaangażowanie zapewnia nam bezpieczeństwo i zaufanie: nie ma takiej sprawy, której nie możemy stawić czoła razem.

                                                                                                                                  Nicky & Sila Lee „The Marriage Book”


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s