Kiedy Mąż Wraca do Domu w Złym Humorze

Kilka dni temu, zaraz przed przyjściem męża z pracy przyszła mi głowy taka myśl ‚przywitaj go w domu jakoś wyjątkowo, pokaż mu jak się cieszysz, że jest; że jesteś wdzięczna za jego pracę’.

Pomyślałam, żeby może wywiesić jakąś miła kartkę na drzwiach wejściowych. No i na tym się skończyło…

Zaraz trzeba było nakarmić małą, zrobić obiad i jakoś mi ta myśl umknęła. Przyszedł mąż.

Już po kilku jego słowach okazało się, że miał ciężki dzień i że czuł się dość zniechęcony swoją pracą i pewną sytuacją.

‚Achaaa. Więc to jednak był Pan Bóg i ta myśl była od Niego… On wiedział, że T. potrzebował czegoś wyjątkowo miłego… Ech, no trudno, tym razem nie udało mi się posłuchać delikatnego podszeptu DŚ. Ale nie wszystko jeszcze zmarnowane!’ – pomyślałam.

maz zly humor.jpg

T. zaczął opowiadać, dlaczego czuję się zniechęcony. Normalnie od razy wymyśliłabym z 5 cudownych sposób ‚jak szybko zaradzić tej sytuacji’. Bo wiecie, mam na imię Marta i lubię działać. Znajdywać rozwiązania problemów tu i teraz. ‚Bezczynne’ czekanie nie jest w mojej naturze.

Ale tego dnia na szczęście moje serce było blisko Niego.

Czułam, że moje cenne rady nic tutaj nie zdziałają. Milczałam tylko i słuchałam męża.

Trzeba było położyć małą. Normalnie to zadanie Taty, ale wiedziałam, że chce wziąć prysznic, więc to ja poszłam ją uspać. W inny dzień byłabym wkurzona, że mi nie pomoże, ale tym razem – posłuchałam Jego głosu, który mówił mi ‚Daj mu odpocząć’.

Kiedy tuliłam moją córeczkę do snu, zaczęłam prosić Boga o jakieś słowa, którymi mogę ‚wzmocnić’ mojego męża.

Bo nie wiedziałam co mogę jeszcze powiedzieć. Tyle razy już poruszaliśmy ten temat, tyle razy już starałam się go w tym temacie zachęcić.

Jak zwykle, On mnie nie zawiódł… Od razu przypomniał mi dwa wersety, które wiele dla nas znaczą i których On użył kilka lat temu, kiedy też byliśmy w trudnej sytuacji. Straciłam wtedy pracę. Tak jak teraz, nie rozumiałam dlaczego On do tego dopuścił – mimo, że ufałam Mu w tej kwestii. Jak się niedługo później okazało – straciłam tę pracę, żebym mogła dostać dużo lepszą…

Czasem tak właśnie jest… Bardzo Go o coś prosimy, ale On ZA BARDZO nas kocha, żeby nam to dać… 

Być może chce nam to dać, ale nie jesteśmy jeszcze na to gotowi.

Być może nie chce nam tego dać. Ale nie dlatego, że jest okrutnym Bogiem. Ale dlatego, że w swojej miłości wie, że nasze pragnienia nie są wcale najlepszym planem.

Jego plan zawsze będzie lepszy od naszego. Nie ważne jak długo i skrupulatnie go sobie układaliśmy w głowie.

Widzę i czuję ostatnio, jak bardzo On chce nas prowadzić. Jak bardzo czekanie w Jego obecności jest inne od czekania i działania na własną rękę.

Jest wiele dni i chwil, kiedy bardziej słucham siebie, swoich pragnień, swoich emocji. Te dni są zawsze inne od tych, kiedy jestem wsłuchana w Jego głos.

Jak widać na moim przykładzie, On zawsze jest, gotowy, żeby do nas mówić, gotowy żeby nas kochać….

Nawet jeśli za pierwszym czy drugim razem nie udało nam się być posłusznym temu głosowi…

On nie przestaje chcieć być blisko nas.

Całe szczęście, wtedy wróciłam do tego głosu. I po raz kolejny, On uratował ten dzień i tę chwilę.

Byłam w stanie podzielić się z mężem słowami, które go zachęciły i które wprowadziły pokój do naszego domu.

Pomóż mi Panie proszę być bardziej wsłuchana w Twój głos, w Twoje ciche podszepty. Prowadź mnie dzisiaj i w tym tygodniu. Niech w naszym małżeństwie będzie mniej mnie, moich emocji, moich pragnień – i więcej Ciebie. 


6 myśli w temacie “Kiedy Mąż Wraca do Domu w Złym Humorze

  1. No i powiedziałaś w koncu te 2 wersy mezowi? wysluchal ich? jak zareagował? pomogły? czasem mi sie wydaje ze jak opowiadamy o bogu albo jeżeli dazymy w jakiejs opowiesci do jego osoby, zapominamy o wszystkim innym, i tak samo i ty, gdy tylko przytoczylas 2 wersy „od boga”, ani alowa wiecej o mezu, dziecku itd.. 🙄 Slaba opowieść tak w ogóle.

  2. Rozmawiac, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiac…pozwolić się wygadać. To czasem znacznie lepsze niż tysiące „dobrych rad” Dobrą Żonę ma Twój Mąż :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s