Powrót Do Pracy Po Macierzyńskim

Tyle mam myśli i postów w głowie, którymi chciałabym się podzielić. Nie raz układam już w myślach zdania.

Ale chwilę potem dziecko wymaga uwagi. Albo pranie. Albo obiad. Plus od niedawna 4 dni w tygodniu jestem w pracy. A przecież jeszcze są przyjaciele, do których chcę się odezwać. Rodzina. Moja relacja z Bogiem. Czas z mężem, który teraz jest na wagę złota. No i (raz na jakiś czas!) dobrze by było paznokcie chociaż przypiłować.

Jak to wszystko pogodzić? Bałam się bardzo jak to będzie wyglądać kiedy wrócę do pracy. Ale On jest dobry. Zawsze kiedy to do Niego najpierw zwracam się z moimi potrzebami – On jest wierny i opowiada na nie. To niesamowite jak wielki pokój czułam od kiedy zaczęłam pracę.

On dawał mi siłę na każdy dzień. Ta panika, którą czułam wcześniej przed rozstaniem z Leilą – odeszła.

rola mamy.jpg

Tak, były trudne momenty i chwile kiedy czułam się winna. Ale wiem, że te myśli nie są od Niego. Musiałam je szybko odpędzić i zastąpić Dobrymi Myślami. Strach o moje dziecko zastąpić modlitwą – o ochronę, o to, żeby czuła się kochana, o to, żeby wiedziała w swoim małym serduszku, że mimo, że mama musi iść do pracy – to nadal bardzo ją kocha.

Muszę, wracając do domu z pracy prosić o to, żeby On pomógł mi być kochającą mamą i żoną. Żeby dał mi cierpliwość i łagodne słowa – nawet kiedy zastaję swój dom nie w takim stanie jakbym chciała (co dla mnie, perfekcjonistki, jest szczególnie trudne).

Proszę Go, żeby pomógł mi skupiać się bardziej na dwóch najważniejszych dla mnie teraz osobach – niż na bałaganie, który mnie otacza (a który dla męża nie jest bałaganem).

Proszę Go, żeby pomógł mi pamiętać o tym, co jest naprawdę ważne. Żeby pomógł mi pogodzić wszystkie moje obowiązki – ale jednocześnie cieszyć się każdym dniem; mieć w sobie radość – a nie biegać jak szalona od jednego punktu na liście do drugiego.

Kiedy to Jemu oddaję moje wszystkie role – żony, mamy, córki, przyjaciółki, pracownika – kiedy przychodzę do Niego z ciężarem, który dźwigam i proszę, żeby pomógł mi go nieść – wszystko nabiera wtedy nowej perspektywy.

Nie jest łatwo pogodzić te role. Nie raz wolałabym siedzieć i pisać o tym co mam na sercu, rozwijać to co się dzieje na żona&mąż – ale inne obowiązki wołają o uwagę. I kiedy mam chwile wątpliwości co powinnam w danym momencie robić – to znów – proszę Jego, żeby był managerem mojego czasu.

Zdarza się, że – jak teraz – kiedy moje dziecko śpi mi na rękach – jest czas, żebym mogła przelać moje myśli na klawiaturę – i może kogoś przy okazji zachęcić. Bo kocham tę moją małą służbę online (i bardzo lubię i cenię wszystkie lajki i miłe komentarze).

Ale wiem i muszę pamiętać, że na ten moment moją największą i najważniejszą służbą jest ta, którą pełnię w moim domu – jako żona i mama.

W końcu najważniejszy lajk – to ten, który chciałabym dostać od Boga – za to, że odpowiedziałam i wypełniłam dobrze dwa największe powołania, które mi powierzył.


6 myśli w temacie “Powrót Do Pracy Po Macierzyńskim

  1. Cześć, powrót do starych zwyczajów, jakom jest stara praca jest trudny. Ale wybory są różne. Wiele słyszy sięo matkach które w ciąży wpadają na pomysł aby swój los mieć w swoich rękach, żadnych innych. Biznesy internetowe, rzadziej stacjonarne. Czasami można zostac pracownikiem z doskoku czyli tzw doradcą w poprzedniej własnej firmie. A co do sił, proponuję abyś zrobiła jedno ćwiczenie: na wszystko co chcesz zrobić popatrz z 3 prspektyw: optymisty, pesymisty i realisty. A potem zastanów się który ma racje. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na http://www.tatawakcji.pl

  2. Dziękuję Ci za te słowa. Ja również wkrótce wracam do pracy i czuję to samo co Ty. Rola matki, żony i dobrego pracownika są bardzo trudne do pogodzenia, tym bardziej jeśli wkrada się do tego perfekcjonizm.

    1. Tak, te role nie sa latwe do pogodzenia! Nie wiem jak bym dala rade gdyby nie On, ktory daje sile i madrosc na co dzien – choc czasem zapominam o nie poprosic i wtedy wszystko nagle staje sie duzo trudniejsze!

  3. Witam, jestem NIRA SHALOM, jestem tutaj, aby rozpowszechniać tę dobrą nowinę dla całego świata, w jaki sposób dostałem moją miłość z powrotem. Kiedyś spotkałem się z przyjacielem, który wprowadził mnie do Baba Wale da Wiseman, Wielkiego Wysłannika, opowiedziałem mój problem Baba Wale o tym, jak moja ex-miłość zostawiła mnie i mnie Również jak bardzo potrzebowałem pracy w bardzo dużej firmie. Powiedział mi tylko, że trafiłam we właściwe miejsce, gdzie będę potrzebować mojego serca bez żadnego efektu. Powiedział mi, co muszę zrobić, po tym jak zostało to zrobione, W ciągu najbliższych 2 dni Moja miłość zadzwoniła do mnie przez telefon i żałowała, że ​​żyjesz mnie wcześniej, a także w ciągu najbliższego tygodnia po mojej miłości zadzwonił do mnie Prosić o wybaczenie, zostałem wezwany na rozmowę w mojej pożądanej firmie, musiałem pracować jako nadzorca. Jestem tak szczęśliwy i przytłoczony, że muszę powiedzieć to całemu światu, w jaki sposób Baba Wale pomaga mi dać moje pragnienie serca. Baba Wale jest specjalistką od wszelkiego rodzaju zaklęć i dobrej magii. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, skontaktuj się z Babą Wale pod następującym adresem e-mail: babawalewiseman01@gmail.com
    WhatsApp: +2348129806153

    Podziękujesz mi później.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s